www.koncerty-plzensko.cz

Pořadatel (nejen) klasické hudby

Úvodní stránka

Koncerty Plzeňsko


Navštěvujete rádi hudební akce a koncerty? Plzeň a její okolí jich nabízí celou řadu. Naše občanské sdružení pořádá koncerty, na kterých zaznívá především předbarokní, barokní, klasicistní, ale i romantická a soudobá hudba. Plzeň je město bohaté na historicky i akusticky zajímavé prostory, které rádi necháváme rozeznít krásnou a zajímavou hudbou. Kromě hudby živě provozované nabízíme také pořady hudebně-literární, ve kterých zabrousíme i do dalších hudebních žánrů. Jsou to například Antidiskotéka Jiřího Černého nebo pořady Tomáše Hudce. V rámci našich hudebních cyklů, jako je Fascinující svět hudby, se nám v poslední době daří uvádět i zajímavé skladby druhé poloviny 20. století, zaznívá ale i "novější" hudba, Plzeň však není jediným naším působištěm, například v cyklu S hudbou za památkami Plzeňského kraje uvádíme koncerty v Kralovicích, na Švihově, ve Strážišti a na mnohých dalších místech Plzeňského kraje. Věříme tedy, že i Vy si z naší nabídky pořadů vyberete.  
__________________________________________________
 

Na rok 2019 připravujeme cyklus Fascinující svět hudby, ve kterém uvedeme skladby světových autorů včetně nových děl mladých plzeňských skladatelů.

Do Staré synagogy v Plzni jsme připravili koncerty k několika výročím významných židovských autorů – Gideona Kleina, Hanse Krásy, Pavla Haase, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a dalších. 

Historickou hudbu necháme zaznít v kapli Svaté Barbory v bývalém františkánském klášteře v Plzni.
V uvádění hudby renesance a baroka budeme pokračovat v létě ve významných historických objektech Severního Plzeňská.

Výročí návratu demokracie do naší země oslavíme symbolicky s hudebním publicistou panem Jiřím Černým v jeho pořadu Antidiskotéka. 
 

Doporučujeme:

Ridina Ahmedová a Petr Tichý vám 17.10. v 19.00 ve Staré synagoze v Plzni představí svůj společný hudební projekt HLASkontraBAS.


 


__________________________________________________
 

KONCERTY PODPORUJE:

plzkraj

        

__________________________________________________

P.S. Můžete navštívit také naše stránky na  facebooku: Koncerty Plzensko:
 
https://www.facebook.com/koncerty.plzensko (po rozkliknutí odkazu je třeba se přihlásit na Váš vlastní facebook) 

Rezervace vstupenek a další info mailem: vojtech.stajer@atlas.cz nebo na tel.: +420 608 510 622

Vstupenky můžete také zakoupit na http://plzenskavstupenka.cz

Našimi mediálními partnery jsou http://www.regionplzen.cz 
 
a  www.kudyznudy.cz                                           

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Naše koncerty

S hudbou za památkami – Jan Adamus a Irena Chřibková
03.08.2019

Sobota 3.8.2019 18.00, Strážiště, kostel sv. Martina S hudbou za památkami – Jan Adamus a Irena Chřibková Od baroka k romantismu s naším předním hobojistou a špičkovou varhanicí G.Ph.Telemann, W.A.Mozart, J.Klička, G.F.Händel Více »

Birmingham Schools’ Wind Orchestra and Recorder Sinfonia
01.08.2019

Čtvrtek 1. 8. 2019, 18:00 hod., Jízdárna zámku Kozel Birmingham Schools’ Wind Orchestra and Recorder Sinfonia Ve čtvrtek 1. 8. 2019 v 18:00 hod na zámku Kozel dostanete jedinečnou příležitost poslechnout si koncert talentovaného dechového orchestru a flétnového souboru z britského Birmingham Více »

Radost v baroku – Collegium Marianum
27.07.2019

Sobota 27.7.2019 18.00, Potvorov, kostel sv. Mikuláše Boemo virtuoso: slavná kapela hraběte Morzina a hudební svět barokní Prahy F.I.Tůma, A.Reichenauer, A.Vivaldi, J.I.Brentner Více »

Všechny koncerty