www.koncerty-plzensko.cz

Pořadatel (nejen) klasické hudby

Úvodní stránka

Koncerty Plzeňsko


Navštěvujete rádi hudební akce a koncerty? Plzeň a její okolí jich nabízí celou řadu. Naše občanské sdružení pořádá koncerty, na kterých zaznívá především předbarokní, barokní, klasicistní, ale i romantická a soudobá hudba. Plzeň je město bohaté na historicky i akusticky zajímavé prostory, které rádi necháváme rozeznít krásnou a zajímavou hudbou. Kromě hudby živě provozované nabízíme také pořady hudebně-literární, ve kterých zabrousíme i do dalších hudebních žánrů. Jsou to například Antidiskotéka Jiřího Černého nebo pořady Tomáše Hudce. V rámci našich hudebních cyklů, jako je Fascinující svět hudby, se nám v poslední době daří uvádět i zajímavé skladby druhé poloviny 20. století, zaznívá ale i "novější" hudba, Plzeň však není jediným naším působištěm, například v cyklu S hudbou za památkami Plzeňského kraje uvádíme koncerty v Kralovicích, na Švihově, ve Strážišti a na mnohých dalších místech Plzeňského kraje. Věříme tedy, že i Vy si z naší nabídky pořadů vyberete.  
__________________________________________________
 

Na rok 2019 připravujeme cyklus Fascinující svět hudby, ve kterém uvedeme skladby světových autorů včetně nových děl mladých plzeňských skladatelů.

Do Staré synagogy v Plzni jsme připravili koncerty k několika výročím významných židovských autorů – Gideona Kleina, Hanse Krásy, Pavla Haase, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a dalších. 

Historickou hudbu necháme zaznít v kapli Svaté Barbory v bývalém františkánském klášteře v Plzni.
V uvádění hudby renesance a baroka budeme pokračovat v létě ve významných historických objektech Severního Plzeňská.

Výročí návratu demokracie do naší země oslavíme symbolicky s hudebním publicistou panem Jiřím Černým v jeho pořadu Antidiskotéka. 
 

Spolupořádáme a doporučujeme:

Plzeňské adventní půlhodinky:

http://www.plzenskyvarhannifestival.cz/advent.html

 

 


__________________________________________________
 

KONCERTY PODPORUJE:

plzkraj

        

__________________________________________________

P.S. Můžete navštívit také naše stránky na  facebooku: Koncerty Plzensko:
 
https://www.facebook.com/koncerty.plzensko (po rozkliknutí odkazu je třeba se přihlásit na Váš vlastní facebook) 

Rezervace vstupenek a další info mailem: vojtech.stajer@atlas.cz nebo na tel.: +420 608 510 622

Vstupenky můžete také zakoupit na http://plzenskavstupenka.cz

Našimi mediálními partnery jsou http://www.regionplzen.cz 
 
a  www.kudyznudy.cz                                           

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Naše koncerty

Večer hudby a poezie
14.11.2019

Čtvrtek 14.11.2019 19.00 hod. Cardinal club - salonek, Kardinála Berana 10, Plzeň Večer hudby a poezie Dmitrij Šostakovič - Galina Ustvolskaja / Vladislav Chodasevič - Jevgenij Rejn Pořad uvádí Tomáš Hudec. Vstupné dobrovolné. Více »

Fascinující svět hudby - Rok židovských skladatelů
24.10.2019

Čtvrtek 24.10.2019 19.30 Stará synagoga, Smetanovy sady 5, Plzeň Fascinující svět hudby - Rok židovských skladatelů účinkuje: Sojkovo kvarteto program: Gideon Klein, Sára Soukupová, Felix Mendelssohn-Bartholdy vstupné: 150,- plné, 100,- zlevněné (studenti, důchodci, ZTP) na místě i v předprodej Více »

Koncert středověké hudby
03.10.2019

Čtvrtek 3.10.2019 19.00, MCU-kaple sv. Barbory, Františkánská 11, Plzeň Účinkuje soubor ARS CAMERALIS - zpěv, historické nástroje umělecký vedoucí Lukáš Matoušek program: Dvě století hudby ve Franusově kancionálu Více »

Všechny koncerty