www.koncerty-plzensko.cz

Pořadatel (nejen) klasické hudby

Úvodní stránka

Koncerty Plzeňsko


Navštěvujete rádi hudební akce a koncerty? Plzeň a její okolí jich nabízí celou řadu. Naše občanské sdružení pořádá koncerty, na kterých zaznívá především předbarokní, barokní, klasicistní, ale i romantická a soudobá hudba. Plzeň je město bohaté na historicky i akusticky zajímavé prostory, které rádi necháváme rozeznít krásnou a zajímavou hudbou. Kromě hudby živě provozované nabízíme také pořady hudebně-literární, ve kterých zabrousíme i do dalších hudebních žánrů. Jsou to například Antidiskotéka Jiřího Černého nebo pořady Tomáše Hudce. V rámci našich hudebních cyklů, jako je Fascinující svět hudby, se nám v poslední době daří uvádět i zajímavé skladby druhé poloviny 20. století, zaznívá ale i "novější" hudba, Plzeň však není jediným naším působištěm, například v cyklu S hudbou za památkami Plzeňského kraje uvádíme koncerty v Kralovicích, na Švihově, ve Strážišti a na mnohých dalších místech Plzeňského kraje. Věříme tedy, že i Vy si z naší nabídky pořadů vyberete.  
__________________________________________________
 

Na rok 2019 připravujeme cyklus Fascinující svět hudby, ve kterém uvedeme skladby světových autorů včetně nových děl mladých plzeňských skladatelů.

Do Staré synagogy v Plzni jsme připravili koncerty k několika výročím významných židovských autorů – Gideona Kleina, Hanse Krásy, Pavla Haase, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a dalších. 

Historickou hudbu necháme zaznít v kapli Svaté Barbory v bývalém františkánském klášteře v Plzni.
V uvádění hudby renesance a baroka budeme pokračovat v létě ve významných historických objektech Severního Plzeňská.

Výročí návratu demokracie do naší země oslavíme symbolicky s hudebním publicistou panem Jiřím Černým v jeho pořadu Antidiskotéka. 
 
 

SPOLUPOŘÁDÁME A DOPORUČUJEME VÝLET:

Neděle 24. 2. 2019 17.00, Neupfarrkirche, Regensburg 

Koncert „Plzeňské divertimento“ 
účinkuje komorní soubor MonSuMa trio: 
Markéta Šťovíčková – housle, 
Suzanne Vohnoutová – violoncello 
Monika Kudrnová – klavír 

Soubor se zaměřuje zejména na komorní tvorbu českých autorů z období klasicismu až po hudbu současnou.  
V rámci koncertu „Plzeňské divertimento“ zazní skladby Romana Haase, Josefa Bohuslava Foerstera, Josepha Haydna, Vojtěcha Franka a Dalibora Bárty.   


 

 

 
 


__________________________________________________
 

KONCERTY PODPORUJE:

plzkraj

        

__________________________________________________

P.S. Můžete navštívit také naše stránky na  facebooku: Koncerty Plzensko:
 
https://www.facebook.com/koncerty.plzensko (po rozkliknutí odkazu je třeba se přihlásit na Váš vlastní facebook) 

Rezervace vstupenek a další info mailem: vojtech.stajer@atlas.cz nebo na tel.: +420 608 510 622

Vstupenky můžete také zakoupit na http://plzenskavstupenka.cz

Našimi mediálními partnery jsou http://www.regionplzen.cz 
 
a  www.kudyznudy.cz                                           

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Naše koncerty

Hana Frejková a Jidiš ve třech
19.05.2019

Neděle 19.5.2019 v 19.00 hodin, Stará synagoga, Smetanovy sady 5, Plzeň 1. koncert cyklu Rok židovských skladatelů uvádí zpěvačka Hana Frejková se souborem Jidiš ve třech (Marianna Borecká - zpěv, Milan Potoček - klarinet, Slávek Brabec - akordeon), večer dobové židovské hudby proložený moudrým Více »

Plzeňský varhanní festival 2019
29.04.2019

Každé pondělí od 29. 4. - 10. 6. 2019, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, Františkánská ulice Po 29. 4. 2019, 19:00 Adam Viktora - varhany plzeňský rodák, prof. na konzervatoři v Plzni a Praze Gabriela Eibenová – zpěv Program: J.S. Bach, R. Schumann, H.M. Górecki, A. Pärt Po 13. 5. 2019, 19:00 Více »

Antidiskotéka Jiřího Černého, téma: novinky ze světa hudby
06.03.2019

Středa 6.3.2019 19.30 hodin, Divadlo Dialog, Smetanovy sady 9, Plzeň Antidiskotéka Jiřího Černého, téma: novinky ze světa hudby Pořad uznávaného hudebního kritika a publicisty jako symbol k výročí návratu demokracie. Vstupné 100,- Kč Více »

Všechny koncerty