www.koncerty-plzensko.cz

Pořadatel (nejen) klasické hudby

Fascinující svět hudby: Michaela Augustinová – klavír španělských mistrů


Čtvrtek 21.9.2023  19.00 hodin, salon Domu Exodus v Třemošné


Na programu:
Antonio Soler, Isaac Albéniz, Manuel de Falla, Joaquín Turina, Enrique Granados

Uznávaná klavíristka a skladatelka Michaela Augustinová vystoupí v cyklu Fascinující svět hudby, který má mnohaletou tradici v Plzeňském kraji.

 

 

 

            Michaela Augustinová (*1996) začala hrát na klavír v pěti letech. Vzdělání získala na Konzervatoři Plzeň u MgA. Lukáše Klánského a na AMU v Praze u prof. Ivana Klánského a zde také u jeho syna Lukáše. Absolvovala stáž na Jeruzalémské akademii u prof. Yarona Rosenthala. Získala četná ocenění, např. 1. a 2. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži nebo 3. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. Absolvovala mistrovské kurzy u Ivana Moravce, Francesca Piemontesiho, Christophera Eltona, Saleema Ashkara, Borise Giltburga, Danielle Laval, Avirama Reicherta a Jeffreyho Swanna a dalších.

            Kromě klavíru se věnuje též skladbě, kterou studovala na konzervatoři v Plzni u prof. Jiřího Bezděka a na AMU u prof. Hanuše Bartoně, kde nyní pokračuje u doc. Luboše Mrkvičky. Obdržela 1. a 2. cenu na Mezinárodní soutěži Zdeňka Fibicha v kompozici melodramů. Ve své tvorbě se inspiruje především židovskou a křesťanskou hudbou.

Poslední novinky