www.koncerty-plzensko.cz

Pořadatel (nejen) klasické hudby

Koncert jidiš písní a premiérové uvedení audioknihy “Divný kořeny

úterý 17.10.2017 19.00 hodin, Stará synagoga v Plzni (Smetanovy sady 5)

Koncert jidiš písní a premiérové uvedení audioknihy “Divný kořeny" 

účinkuje zpěvačka, herečka a spisovatelka Hana Frejková se skupinou “Jidiš VE TŘECH” 

ext. odkazy: http://hanafrejkova.cz/      https://www.facebook.com/JidisVETRECH/

Vstupné: 140,- Kč plné / 100,- slevy (studenti, důchodci, ztp), předprodej: www.plzenskavstupenka.cz

 

--------------------------------

Audiokniha “Divný kořeny" a Koncert jidiš písní - nebo - Premiérové uvedení audioknihy “Divný kořeny" a Koncert jidiš písní.

Audiokniha "Divný kořeny" vznikla na základě stejnojmenné knihy Hany Frejkové. Díky podpoře mnohých fanoušků můžeme dnes tuto audioknihu představit a zároveň ji předat těm, kteří se zůčastnili internetové sbírky na její vydání. 
Spolu s jidiš písněmi ji představí autorka spolu se skupinou “Jidiš VE TŘECH” dne 17 října 2017 ve Staré synagoze v Plzni (Smetanovy sady 5) v 19 hod.Skupina Jidiš VE TŘECH vznikla v roce 2009, kdy Hana Frejková přizvala ke spolupráci klarinetistu Milana Potočka - vedle svého angažmá v Divadle v Dlouhé hraje s jazz-rockovým sdružením Šavle Meče - a akordeonistu Slávka Brabce - člen Pražského akordeonového orchestru Praco, hudebních skupin Pilgrim Pimple, a dalších a akordeonistu Slávka Brabce. S potřebou oživení zpěvních partů stále častěji hostuje Marianna Borecká, dcera Hany Frejkové. 
Skupina se věnuje interpretaci jidiš písní a snaží se o zachování této kultury v našem povědomí. Kontrast mezi smutkem a ironií spolu s melodikou vytváří ono zvláštní napětí, které dělá tyto písně tak ojedinělé. Při jejich poslechu je možno pocítit jemné kouzlo jidiš jazyka - jeho hravost, snad i šmajchlovitost, pro níž je mnohdy nepostradatelný. Během večera si vybavíme momenty, pocity i situace, které se dotýkají každého z nás. Vyprávějí o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií. 
V poledních letech skupina koncertuje jak na domácí půdě, tak na zájezdech v zahraničí.

Účinkují: Hana Frejková/zpěv, Marianna Borecká/zpěv, Milan Potoček/klarinet, Slávek Brabec/akordeon.

Poslední novinky